Statyba ir ką dar reikėtų žinoti prieš imantis darbų

Dauguma žmonių, kuriems statyba nėra kasdieninis dalykas ar jų darbas susijęs su šia sritimi, gali net nesusimąstyti, jog naujas statinys nėra vien tik medžiagos bei žmogiškasis darbas. Viskas turi prasidėti, pirmiausiai, nuo apgalvoto projekto, kuriame atsispindėtų norima vizija, o patvirtintas projektas, kuomet išduodamas jam įgyvendinti reikalingas leidimas, reikštų, jog drąsiai galima imtis ir pačių statybos darbų. Priešingu atveju, nepasirūpinus reikiamais dokumentais, leidimais gali kilti tikrai nemažai keblumų vėliau, kuomet pastatas jau bus pastatytas ir kažką pakeisti nebus taip paprasta, o jeigu ir įmanoma, tai su nemažais finansiniais nuostoliais. Žinoma, visada yra išimčių, kuomet specialių leidimų nereikia, tačiau tai labiau susiję su mažesniais statiniais ar pastatų dalimis, pavyzdžiui, terasomis, pavėsinėmis, o ne gyvenamaisiais ar komercinės, gamyklinės paskirties statiniais. Visą su dokumentacija susijusią informaciją gana lengvai galite pasiekti internetinėje informacinėje sistemoje infostatyba, o jeigu vis tiek kiltų neaiškumų, visada galima konsultuotis su šios sritys specialistais.

Kokios yra geriausios statybos įmonės?

Prieš pradedant statybas norisi būti tikriems, kad jas atliks šios srities profesionalai ir būtent į geriausiųjų rankas bus patikėtas visas darbas, tačiau kaip išsirinkti iš gausybės statybos įmonių tikrai patikimą variantą? Nemaža dalis pasikliauja pažįstamų, draugų ar artimųjų rekomendacijomis ir pagal jas renkasi, kam patikėti darbus. Bet visai įmanomas variantas, jog tarp pasiūlytų bendrovių nebus jūsų lūkesčius tenkinančio varianto, kadangi, tikėtina, rinksitės tikrai ne iš didelio kiekio įmonių, kurios galėtų pasirūpinti jūsų namų statyba. Tokiu atveju galima pasinaudoti internetu, kur tikrai rasite daugybę įmonių vienoje vietoje, be to, galėsite gana patogiai jas visas palyginti bei išsirinkti būtent jums tinkamiausią variantą vadovaudamiesi asmeniniais kriterijais. Internete taip pat galite rasti ir kitų žmonių atsiliepimus, į ką taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, kadangi būtent jie gali parodyti įmonės patikimumą.

Kultūros paveldas ir statyba

Praktiškai bet kokie statybos darbai negali būti atliekami savavališkai, visuomet reikia vadovautis nustatytais teisės aktais, tačiau viskas, kas susiję su paveldu yra prižiūrima bei kontroliuojama dar griežčiau. Todėl prieš imantis realių darbų reikėtų labai atidžiai išsiaiškinti ar išvis jie galimi ir kokios yra tam sąlygos bei apribojimai. Aišku, kartais nieko specifinio gali ir nebūti, tačiau tai jau daugiau išimtis, negu taisyklė.

Infostatyba statybos leidimais 2018 metais

Visi duomenys apie statybos leidimus yra kaupiami bei laisvai prieinami norintiems su jais susipažinti, o kartu tuo siekiama žmonėms suteikti daugiau informacijos bei taip sumažinti pažeidimų skaičių. Manoma, kad būtent prevencinės priemonės yra pirminis žingsnis siekiant kovoto su neteisėtais bei savavališkais statybos atvejais, kurių 2018 metais buvo net 423, o prie viso to tais pačiais metais prisidėjo dar ir 43 savivaldybių neteisėtai išduoti dokumentai, kurie leido pradėti statybą. Todėl dabar statyti leidžiantis dokumentas pradeda galioti tik jį paviešinus sistemoja infostatyba statybos pradžia taip pat galima nė kiek ne anksčiau. Neatlikus šio žingsnio bet kokie statiniai ar darbai gali būti traktuojami kaip savavališki.