Nors vertimų biuras ir nėra ta įstaiga, kurios teikiamos paslaugos būtų reikalingos visiems šalies gyventojams be išimties, daugelis žmonių vis tik yra įsitikinę, kad apie jų veiklą žino viską. Tačiau, ar iš tiesų taip yra? Ar tikrai nėra jokių detalių, kurios galėtų jus nustebinti? Šį kartą siūlome sužinoti keletą svarbių faktų apie vertimų biurų veiklą, kurie, kaip tikėtina, gali jus nustebinti.

Yra vertimų biurų, kurie sutinka atlikti bandomąjį darbą

Daugelis žmonių galvoja, kad jei jau nori sužinoti, kokia yra vieno ar kito vertimo biuro teikiamų paslaugų kokybė, tai privalai pateikti užsakymą ir tik jį įvykdžius, bus galima surasti atsakymą į šį klausimą. Vis dėlto, nieko panašaus – nereikia pamiršti, kad egzistuoja ir tokių vertimų biurų, kurie sutinka atlikti nedidelės apimties vertimo darbus. Taigi, tai yra puiki proga įsitikinti, ar jus tenkina paslaugų kokybė.

Vertimų biure – ne tik vertimo paslaugos

Kai kuriuos nustebinti gal ir tai, kad vertimo biure (tiesa, ne visuose), gali būti teikiamos ir kitos paslaugos, ne tik vertimas iš vienos kalbos į kitą. Tikrai netrūksta vertimų biurų, kurie teikia ir kompiuterinės leidybos paslaugas; ir gali notariškai patvirtinti išverstus dokumentus ir t.t.

Galima sudaryti ilgalaikes sutartis

Kai kurie vertimų biurai yra tie objektai, su kuriais galima sudaryti ilgalaikes sutartis. Tai ypač patogu tiems asmenims, kurie užsakymus planuoja pateikti nuolat.

Taigi, kaip matyti, dažnas vertimų biuras tikrai turi kuo nustebinti – gali būti atliekamas bandomasis darbas, siūlomos kitos paslaugos ar net pasirašoma ilgalaikė sutartis. Belieka tik pastebėti, kad visi ši sprendimai yra labai naudingi klientui. Na, o pabaigai norisi užsiminti ir apie dar vieną detalę, kuri taip pat gali nustebinti. Daugelis yra įsitikinę, kad svarbiausias vertimo tikslas yra išverstą mintį pateikti taip, kad ji būtų kuo artimesnė originalo kalba išsakytai minčiai. Ir nors tai yra  iš tiesų pagrindinis tikslas, negalima pamiršti ir kitų: išverstas tekstas turi atitikti visus gramatikos, skyrybos bei stilistikos reikalavimus.

paroles.lt