Kiekvienas vairuotojas žino, kad artėjant balandžio 1 dienai, reikia susimąstyti apie padangų keitimą. Jei vasarinės padangos dar nuo praeitų metų guli garaže, nėra ko jaudintis, tačiau, jei jos sudilusios, kyla daug klausimų ir rūpesčių. Šiais laikais padangų pasirinkimas yra toks pats didelis kaip ir visų kitų prekių. Tačiau kaip sužinoti, kokių padangų reikia, jei nėra vyro šalia arba esate pradedantysis vairuotojas?

Pirmiausia, aišku, reiktų pasižiūrėti padangų plotį, aukštį ir ratlankio skersmenį. Visą šią informaciją galima rasti ant naudojamų padangų. Tai juodi skaičiai iš kurių pirmieji reiškia padangų plotį (pavyzdžiui, 205), sekantis skaičius po pasviro brūkšnio reiškia padangų aukštį (pvz., 55 R), likusieji reiškia ratlankio skermenį ir apkrovos skaičių.

Kaip susirasti patikimą pardavėją?

Patikimas pardavėjas nebūtinai yra tas, kuris pardavinėja už aukščiausią kainą. Ieškant internete galima pasiklysti tarp įvairiausių pardavėjų, miestų ir kainų, tačiau XXI amžius yra paremtas socialinių tinklalapių aktyvumu ir masišku jų naudojimu. Taigi, daugiausia rekomendacijų galima ieškoti juose, „Facebook“ platformoje esančiose grupėse. Taip pat, pardavėjo puslapyje ieškoti atsiliepimų skilties ir nuodugniai ją peržiūrėti. Kai kurie pardavėjai neigiamus komentarus trina, todėl siūloma jų paieškoti įdėmiau, ne tik jų oficialiame puslapyje. Jeigu perkate iš žmogaus, pirmiausia reiktų pasiskambinti ir pasidomėti, kiek laiko devėtos padangos, kokiais keliais buvo jomis važinėjama. Renkantis padangas, reiktų pagalvoti ne tik apie automobilio apavą sezonui, bet ir Jūsų pačių saugumą naudojant jas.

Susimokėti iš anksto ar vietoje?

Kaip ir bet kurią kitą prekę siūloma apžiūrėti vietoje, taip ir padangas vertėtų patikrinti prieš perkant. Kadangi padangų kainos svyruoja nuo 30 eurų ir gali kainuoti virš 200 eurų, nesinorėtų pinigų išmesti veltui. Jeigu perkate naujas padangas iš specializuotos parduotuves, daugiausia reiktų mąstyti apie pinigų sumą, kurią ruošiatės išleisti. Tačiau perkant naudotas padangas reiktų patikrinti jas vietoje arba autoservise. Kai kurios gali turėti guzų, kurių pasėkmės gali būti skaudžios ne tik automobiliui, bet ir Jūsų sveikatai. Taip pat, reiktų patikrinti, ar sveiki padangų protektoriai, ir, aišku, ar jos nekiauros. Juk nesinori išleisti nemažos pinigų sumos ir naudotis padangomis tik vieną sezoną. Kartais labiau apsimoka susirasti patikimą žmogų ir nusipirkti panaudotas padangas, taip bus sutaupoma pinigų ir laiko.