Dauguma žmonių žino kas yra būsto paskola ar automobilio lizingas, tačiau kuo ji skiriasi nuo vartojimo paskolos arba vartojimo kredito? Sužinosite ne tik tai, bet ir kaip pasiimti vartojimo kreditą bei kada tą daryti yra naudingiausia.

Jeigu jums reikia pinigų asmeniniams poreikiams, bet tiesiog nenorite laukti kol juos uždirbsite arba nenorite skolintis iš artimųjų, jums tinka vartojimo kreditas. Tai yra finansavimo tipas, kada pinigai skolinami vartotojiškiems tikslams įvykdyti:

  • įsigyti buitinės technikos
  • gydymui
  • kelionėms
  • automobiliui

Skirtingai nei būsto paskola, vartojimo kreditas išduodamas žymiai greičiau, vertinimo procedūra nebūna tokia ilga ir sudėtinga. Tačiau bene visad tai būna daug mažesnės sumos negu būsto paskolose, terminai trumpesni, o palūkanos – aukštesnės. Skirtingai nei su būsto paskola, nesate įpareigoti įkeisti savo turto, o tai ir yra didžiausia spartaus bei lengvo proceso priežastis.

Dabar, vartojimo paskolą galite gauti ir užpildę paraiškas internetu, bet gali būti, jog reikės atvykti į banko ar kredito įstaigos skyrių formaliems dokumentų pildymams. Vartojimo kreditu paprastai galite imti ne didesnę nei 15 tūkstančių eurų sumą, tai gali daryti tik pilnametis asmuo, turintis reguliarias pajamas. Kredito įstaigoje turite iškart pasakyti kokiam tikslui bus skirtos gaunamos lėšos, meluoti ir slėpti tikrąją pinigų panaudojimo paskirtį yra griežtai draudžiama, už tai galite būti nubausti.

Prieš nuspręsdami imti paskolą, būtinai išnagrinėkite sutarties sąlygas bei palūkanas. Vartojimo kreditams pastarosios būna gan aukštos, todėl, jeigu įmanoma, stenkitės sumą grąžinti kuo greičiau, nes taip nepermokėsite didelių sumų. Tarkitės su patyrusiais specialistais ir įsisavinę žinias galėsite geriau bei atsakingiau skolintis.