Kosulys – itin nemalonus reiškinys, kuris gali užklupti ne tik šaltuoju metų laiku. Dažnai jis atkeliauja drauge su virusais ir infekcijomis, kartais jį sukelia įvairios alergijos ar paprasčiausias peršalimas. Nepaisant priežasties, dažnu atveju kosulio galima išvengti arba jį bent jau sumažinti. Tačiau svarbu veikti greitai ir pasirūpinti, kad jūsų vaistinėlėje visuomet būtų vaistai nuo kosulio. Šiandien, kai vaistų pasirinkimas yra be galo didelis, gali būti sunku išlikti objektyviam ir pasirinkti tinkamiausias gydymo priemones. Kuo skiriasi vaistai nuo kosulio ir kokios jų rūšys dominuoja prekyboje?

Rusiški vaistai nuo kosulio

Tarp žmonių vis dar populiarūs rusiški vaistai nuo kosulio. Juos ypatingai dažnai renkasi vyresniosios kartos atstovai, kurie užaugo vartodami šiuos preparatus. Dažnai šie vaistai yra pagaminti iš žolelių ir kitų natūralių sudedamųjų dalių, kurios aktyviai slopina uždegimo židinius, palengvina atsikosėjimą ar mažina skausmą. Rusiški vaistai nuo kosulio taip pat pasižymi gera kaina, o jų galite įsigyti daugelyje Lietuvos vaistinių.

Vaistai nuo sauso kosulio

Paprastai sausas kosulys kamuoja, kai į kvėpavimo takus patenka svetimkūnis, esant alergijoms arba suaktyvėjus įvairioms bakterijoms. Pastaruoju atveju geriausi vaistai nuo sauso kosulio yra tie, kurių sudėtyje gausu medžiagų, drėkinančių gleivinę ir skatinančių atsikosėjimą.

Vaistai atsikosėjimui

Jei peršalote ar sergate bronchitu, jums reikalingi atsikosėjimą skatinantys vaistai. Jie ypač praverčia esant ligoms, kurių metu susidaro tąsus sekretas. Kai kosulys yra šlapias, taip pat padeda propolio preparatai ar įvairios gydymui skirtos vaistingųjų augalų formos. Tai propolio ekstraktas, lašai, kapsulės ir purškalai, turintys priešuždegiminį veikimą. Sergant ūminėmis ar lėtinėmis bronchų bei plaučių ligomis taip pat naudingi vaistai nuo kosulio ACC. Jų sudėtyje yra veikliosios medžiagos acetilcisteino, kuris skystina klampias gleives kvėpavimo takuose.

Vaistai nuo kosulio vaikams

Jei kosuliu skundžiasi mažieji, jokiu būdu jų negydykite tais pačiais vaistais, kuriuos naudojate jūs. Jiems gaminami specialūs natūralūs vaistai nuo kosulio vaikams. Paprastai jų sudėtyje vyrauja įvairios žolelės, natūralūs ekstraktai ir kitos veikliosios medžiagos. Kad tokie vaistai būtų skanesni ir vaikai juos norėtų gerti, galima įsigyti įvairių sirupų su skoniais. Tai bananai nuo kosulio, braškės nuo kosulio ir pan. Jų įsigyti galima įvairiose prekybos vietose. Informaciją paprasta patikrinti internetu, suvedus vaistai nuo kosulio „Camelia“ ar kitą jus dominantį raktažodį.