Šilumos siurbliai oras – vanduo yra skirti pastatams, baseinams šildyti, karštam vandeniui ruošti ir vėsinti patalpų orui, kai už lango tvyro dideli karščiai. Šis siurblys paprasta statomas lauke, tad jo veikimas namuose nebus girdimas. Jo veikimo principą galima labai paprastai paaiškinti – šaltas lauko oras yra įsiurbiamas į šilumos siurblį. Vasarą atvirkščiai – pernelyg įkaitęs patalpos šiltas oras išstumiamas į laiką.

Šiems siurbliams labai svarbu tinkamas sumontavimas ir kruopšti priežiūra. Jį patartina statyti ant tvirto pagrindo, kad efektyviai atlaikytų jo svorį. Labai nepatartina statyti taip, jog nuolat vyktų pasikartojanti lauko oro cirkuliacija. Dėl to sumažėja įrenginio galia ir jis greičiau dėvisi. Tai yra išties nemaža investicija, todėl derėtų laikytis visų reikalavimų, jeigu norite, kad šilumos siurbliai oras – vanduo greitai atsipirktų ir tarnautų ilgus metus.

Skirtingai nei siurbliai oras – oras, šilumos siurbliai oras – vanduo yra gerokai sudėtingesnės konstrukcijos, reikalauja kruopštesnio montavimo, tačiau pasižymi didesniu sąrašu privalumų:

  • Idealus pasirinkimas, kai nėra galimybės prie pastato kasinėti žemės;

  • Žiemos metu vienu metu šildomas namas ir ruošiamas karštas vanduo. Todėl šie siurbliai dar dažnai vadinami aukštos temperatūros šilumos siurbliai oras – vanduo;

  • Esat lauke teigiamai temperatūrai šildymas oras – vanduo net 4-5 kartus pigesnis už elektrinių šildymą;

  • Gali būti apjungimas su bendra šildymo sistema;

  • Lengvai valdomi nuotoliniu būdu;

  • Tai protinga ir greit atsiperkanti investicija daugybei metų.

Kaip jau minėjome, šie siurbliai kainuoja išties nepigiai, tad dažnas pirkėjas naudojasi paieška naudoti šilumos siurbliai oras – vanduo. Jeigu pavyks nusipirkti išties mažai nusidėvėjusį įrenginį, tuomet gal tai ir nebloga investicija. Vis tik, naujas produktas, su garantiniu laikotarpiu – visuomet patikimiau. Geriausi šilumos siurbliai oras – vanduo dažnai parduodami ir išsimokėtinai, todėl būtinai pasinaudokite šilumos siurbliai oras – vanduo skaičiuokle. Ji gali parodyti, jog mokamos nedidelės mėnesinės įmokos jums visai netaps gąsdinčiomis.

Turintiems senos statybos namus, dažnai aktualiu klausimu tampa – šilumos siurbliai oras vanduo radiatoriams. Jeigu turite tokia gyvenimo sąlygas, bet norite įsigyti mūsų minimą siurblį, galite būti ramūs – jūsų sąskaitą už šildymą išliks tokia pati, tačiau papildomai turėsite tokius privalumus:

  • Taupysite laiką, nes šiluma įjungiama vieno mygtuko paspaudimu;

  • Taupysite vietą, nes jos neprireiks sandėliavimui;

  • Nepadarysite jokios žalos nei savo sveikatai, nei aplinkai.

Taigi, į klausimą: kiek kainuos šildymas oras – vanduo sistema, kai yra seni radiatoriai, atsakymas paprastas: už elektrą mokėsite tiek, kiek sukūrensite medžio briketų.

Mūsų rinkoje parduodama daug puikių šilumos siurblių oras – vanduo: šilumos siurbliai oras – vanduo Mitsubishi, šilumos siurbliai oras – vanduo Daikin, šilumos siurbliai oras – vanduo Nibe, Ariston šilumos siurbliai. Atsiliepimai, randami internete apie šiuos gaminius parodo, jog tai išties kokybiški gaminiai. Na, o jeigu jums itin aktualu šilumos siurbliai oras – vanduo kaina, visuomet galima surasti alternatyvų. Kaip jau minėjome, dažna įmonė siūlo įrenginius įsigyti išsimokėtinai. Galiausiai, kaip ir kitų gaminių prekybos vietose, taip ir šilumos siurblių tiek fizinėse, tiek internetinėse parduotuvėse siūlomos įvairios akcijos bei nuolaidos.