sildomos grindysDaugelis žmonių vis dar mano, jog šildomos grindys yra tik prabangiai gyvenantiems pasiekiamas malonumas. Tačiau šiais laikais šildomų grindų įrengimas taip išvystytas ir supaprastintas, jog tai tapo pasiekiamu patogumo ir komforto akcentu kone kiekvienam naujai įsirengiančiam namus ar remontą darančiam žmogui.

Sušildyti grindų konstrukciją galimą dviem būdais: šildant elektra arba vandeniu. Šildomų grindų pasirinkimas nepriklauso nuo namo aukštingumo. Tai reiškia, jog šildomos grindys bute, esančiame, sakykim, antram ar penktam namo aukšte – visai įmanomas dalykas. Nors tokių grindų įrengimas šiek tiek sudėtingėja, didėjant aukšto skaičiui, tačiau, visgi, tai yra pasiekiama galimybė apšiltinti savo buto grindis.

Vandeniu šildomos grindys. Svarbiausi vandeniu šildomų grindų sistemos komponentai yra šilumos šaltinis, dažniausiai katilas, temperatūros reguliavimo mazgai, rankiniu arba automatiniu būdu reguliuojami kolektoriai ir esminiai šildymo prietaisai. Šildymo prietaisai – tai vamzdžiai grindyse. Šildomų grindų vamzdžio diametras, jo kokybė ir reikiamas kiekis – labai svarbūs aspektai, perkant reikiamas medžiagas vandeniu šildomoms grindims. Šiek tiek išmanantiems tokius darbus asmenims, puikiai gali pagelbėti internetinėje paieškoje randama šildomų grindų vamzdžio skaičiuoklė. Tuo tarpu, jeigu esate visiškas naujokas, pasitarkite su profesionaliais specialistais. Juk jūsų apšiltintoms grindims reiks išsirinkti tinkamą dangą. Štai ir išeitis: tokiais gaminiais prekiaujančių įmonių atstovai puikiai išmano ir konsultuoja visais klausimais, susijusiais su grindų įrengimu.

Planuojantys įsirengti vandeniu šildomas grindis, turėtų žinoti, jog dažnai naudojamos šildomų grindų plokštės, kurios labai supaprastina ir pagreitina vandens grindų šildymo sistemos montavimą. Jos gali padėti išvengti brangaus ir daug laiko atimančio grindų užpylimo betonu. Tad jeigu jums aktualu laikas ir šildomų grindų betonavimas kaina, rinkitės tokį variantą. O padėsiantiems išsirinkti reikiamas medžiagas specialistams tiesioj įvardinkite, jog jūsų prioritetas – šildomos grindys be betono.

Vandeniu šildomas grindis racionaliausia įsirengti nuosavą namą turintiems gyventojams. Įrengiant bute tokią grindų šildymo sistemą, reikės atlikti paruošiamuosius administracinius darbus. Todėl kaimynai gali būti nepatenkinti dėl nepagrįstai padidėjusių sąskaitų.

Elektra šildomos grindys. Štai šis grindų apšiltinimo būdas labai tinka daugiabučio namo grindų įrengimui. Beje, šis šildymas labai pasiteisina name, kuriame yra daug atskirų nuomininkų ir norima įsivesti atskirą šilumos apskaitą. Bute įrengtas grindų šildymas visuomet leis džiaugtis sausa avalyne ir leis išvengti taip dažnai nepageidaujamo pelėsio. Be abejonės, šis apšiltinimas turi vieną minusą – didesnes elektros sąnaudas ir jų kainą. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog paprastai butai esti gerokai mažesnės kvadratūros nei namai, todėl ir galutinės suma dėl mažesnio gyvenamo ploto susidaro ne tokia jau ir didelė.

Pasirinkus tinkamiausią grindų šildymo sistemą, labai svarbu parinkti ir tinkamą jų dangą. Pasiteiravome ką mano apie tai profesionalūs grindų įrengimo specialistai konsultuojantys savo klientus ir dirbantys tokiuose gerai žinomuose Lietuvos prekybos centruose kaip Senukai, Iris, Geros grindys, Pasidaryk pats. Šildomos grindys, anot jų, labiausiai mėgsta keramines plyteles, akmenį ir kai kurias medines grindis, sakykim, laminatą ar parketlentes. Būtinai atkreipkite dėmesį į kiekvienos dangos specifikacijas. Kai kurioms grindų dangoms didesnė temperatūra gali daryti neigiamą poveikį. Tuomet reikia priimti kitą grindų dangos sprendimą arba derinti grindų apšiltinimo niuansus prie jau turimos dangos. Beje, labai neracionalu ant šildomų grindų tiesti kiliminę dangą – storas sluoksnis sulaikys didelę dalį šilumos kiekio.