Vos tik pasibaigus didesniems šalčiams ir sparčiai artėjant šiltesniems orams, pradedame sukti galvą, kokias daržoves padėsime ant šių metų stalo, kokiomis gėlėmis puošime darželius, sodus, balkonus, tad kiekvienam daržininkui be išimties svarbus rezultatas, kurio sėkmė dažnai priklauso nuo sėklų. Kokias sėklas rinktis, kas gali užtikrinti, kad sėklos atneš laukiamą derlių, tai klausimai, neduodantys ramybės prieš sėją.

Dabar sėklų pasiūla išties gausi, todėl iš visų siūlomų sėklų tiek prekybos centruose, tiek internetu labai sunku išsirinkti tinkamas. Visgi, sėklas reikėtų rinktis pagal poreikį. Visos sėklos gali būti tinkamos auginti pagal vienokias ar kitokias sąlygas, dirvožemį ir kt., reikia tik išsirinkti sau priimtiniausią variantą. Tarkime, jei šeimyna nevalgo baklažanų ar aitriųjų paprikų – jų tiesiog nesėsite. Taigi, pirmiausia reikia planuoti, susidaryti brėžinį ar planą ir susirašyti, ką, kur ir kada auginsite. Kai turėsite tokį planą, nuspręsite kurioje vietoje, dirvožemyje, saulėtoje ar ne vietoje sodinsite augalus – rinkitės veisles.

Kiekvieno mūsų poreikiai labai skirtingi, todėl ir parduotuvėse nors vežimu vežk įvairių sėklų. Nuolat didėjantį asortimentą siūlo ir internetinės parduotuvės. Sėklos internetu šių dienų sodininkui, tai išties patogus būdas rinktis, kadangi nereikia išeiti iš namų, tiek augalų, tiek daržovių sėklos pavaizduotos nuotraukose. Vieniems patinka tik raudoni ir tik trijų kąsnių pomidorai, kitiems prie širdies tik smulkūs. Dar kiti daržininkai neįsivaizduoja, kaip galima pirkti ne hibridus, tad renkasi tik juos – juk hibridinės veislės gyvybingesnės, daigesnės, kokybiškesnės, bet brangesnės. Tad renkantis sėklas nebijokite eksperimentuoti. Gal šiais metais derlius nebus itin gausus, bet kitais metais žinosite, ką padarėte ne taip, ir vieną nepatikusią veislę galėsite pakeisti kita.