Puikiai žinoma, kad plastinės operacijos buvo atliekamos net ir senovės Egipte. Žinoma, tikslai būdavo kitokie, tačiau jau tada buvo galima tam tikrais atvejais atstatyti ir prarastą nosį. Senovės Indijoje taip nosies ar ausų atstatymas buvo ganėtinai žinomos procedūros, o Viduramžiais plastinę chirurgiją jau galėjo išbandyti net ir grožio tikslais. Žinoma, tokias privilegijas turėjo tik turtingieji. Dabar pasidailinti kūno formas ar bruožus gali kiekvienas, kadangi kainos yra ganėtinai prieinamos visiems. Nors pirmoje vietoje išlieka krūtų didinimas, dar viena ne mankiau populiari procedūra yra nosies korekciją. Kas su tuo susidūrė žino, jog kartais ne tik dėl grožio nosies operacija gali būti reikalinga, todėl kartais tai ne tik grožio, bet ir sveikatos klausimas.

Plastinės operacijos populiarėja dėl to, jog vis daugiau žmonių nori atrodyti gražiai, o kadangi grožis subjektyvus ne visada pavyksta džiaugtis tuo, kas gauta iš gamtos. Visgi noras pasitikėti savimi ir nebekreipti dėmesius į kompleksus yra didžiulis, todėl net ir didesnė ar nedailios formos nosis tikrai gali lemti menkesnę savivertę. Nosies operacija dažnai atliekama ne tik grožio sumetimais, bet ir po traumų tam, kad būtų atstatoma daili jos forma, užtikrinamas geras ir diskomforto nekeliantis kvėpavimas. Kartais problemų atsiranda ir su nosies pertvara, kas irgi gali kelti problemų, todėl nosies korekcija atliekama ir tais atvejais.

Dėl grožio korekcijos būna daromos tuomet kai nosis yra neproporcingai didelė, yra užsilenkęs arba užsirietęs nosies galiukas, didelė kuprelė, kreivumas. Žinoma, daugelis ne visada supranta kaip turėtų vyksti nosies operacija, todėl dažnai chirurgams rodo kokios nosies nori prisižiūrėję kokių nors garsenybių nuotraukas, tačiau operacijos tikslas yra suformuoti nosį tokia, kuri derėtų prie esamų veido bruožų. Tai kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam, todėl nereikėtų ko nors kopijuoti. Reikia stengtis išgauti efektą, kuris tenkintų ir tiktų būtent individualiam žmogui. Kadangi per tiek metų plastikos chirurgija tikrai labai patobulėjo, dabar nosies korekcija gali praeiti daug lengviau ir net būti nepastebima, todėl turint kompleksų, tikrai rekomenduojama jų atsikratyti. Jei svarstote apie operaciją, pasikonsultuokite su – https://www.plastikoschirurgas.lt/.