Šiais laikais vis daugiau ir vis garsiau kalbama apie ekologiją. Natūralu, kad visos Europos Sąjungos šalys įsipareigoja kuo daugiau dėmesio skirti gamtai ir tuo pačiu imtis priemonių, kurios padėtų sumažinti taršą kiekvienoje iš šalių.

Lietuva ėmėsi iniciatyvos paskatinti šalies gyventojus rinktis naujesnio modelio, mažiau taršius automobilius. Nors įstatymas buvo apginčytinas ir apdiskutuotas iš labai įvairių pozicijų, visgi, jau yra priimtas ir skina pačius pirmus vaisius.

Senos transporto priemonės utilizavimas gali Jums padėti užtikrinti net 1 000 eurų. Tiksliau – gauti tokio dydžio kompensaciją naujos transporto priemonės įsigijimui tokiu atveju, kai pasirinktas modelis atitinka tam tikrus Aplinkos Ministerijos nustatytus kriterijus. Su jais susitvarkyti ir kompensaciją gauti labai padeda supirkėjai, kurie detaliai išanalizavo įstatymą ir padeda senų transporto priemonių pardavėjams pigiau įsigytu naują. O kadangi automobilių supirkimas Jiezne pasirūpina ne tik naujesnio modelio, tačiau ir visiškai nebeveikiančiais automobiliais – mašinos savininkas laimi visomis prasmėmis.

Norintys gauti kompensaciją turi utilizuoti transporto priemonę, kuri:

⦁ Asmuo, turi būti utilizuojamos transporto priemonės savininkas ne mažiau nei 12 mėnesių. Tai tik dar kartą įrodo, kad greitas mašinos perregistravimas turi daug naudos.
⦁ Taip pat senos modelio mašinos techninės apžiūros talonas turi galioti iki 2019-ųjų metų spalio 17 dienos (tada, kai buvo priimta įstatymas). Taip parodote, kad mašina buvo funkcionali.
⦁ Žinoma, bene svarbiausia, kad mašina turi būti utilizuojama pagal ES apibrėžtas normatyvas.
⦁ Taip pat transporto priemonė turi būti sunaikinama ne anksčiau nei 2019-ųjų metų spalio 17 dieną.
⦁ Galiausiai, mašina, kuri buvo arba bus naikinama, turi būti išregistruota iš LR kelių transporto priemonių registro su ENTP centro ne anksčiau nei minėtą įstatymo priėmimo data.

Norintys gauti kompensaciją, turi pasirinkti mašinas, kurios atitinka šiuos kriterijus:

⦁ Planuojama įsigyti transporto priemonė turi būti mažos talpos, būti M1 klasės.
⦁ Taip pat mašinos anglies dioksido kiekis neturėtų būti didesnis nei 130 g/km.
⦁ Mašinos registracijos data turi būti nuo 2013-ųjų metų sausio 1 dienos.
⦁ Svarbus punktas, kad mašina gali veikti tik benzinu, elektra arba dujomis.
⦁ Minėto CO2 kriterijai nėra taikomi elektromobiliams.

Paraiškas dėl finansavimo gali padėti sutvarkyti supirkėjai, tad pasinaudokite jų paslaugomis.