Šilumos siurbliai vis labiau populiarėja Lietuvoje. Jeigu užsienio šalyse žmonės net nebesvarsto kieto kuro katilų pirkimo galimybės, tai mūsų šalyje viskas vyksta kiek lėčiau, tačiau juda į priekį.

Paskatinti gamtai draugiškesnių sistemų diegimą namuose stengiamasi lengvatomis, kurias siūlo Lietuva kartu su Europos Sąjunga. Pigūs šilumos siurbliai, vertinant jų naudą – tikrai kainuoja nedaug, tačiau reikia įvertinti tai, kad kai galima sutaupyti papildomai – kodėl gi ne?

Siūlome pasinaudoti parama energijos šaltiniams, kurie turi atitikti tam tikrus keliamus reikalavimus. Parama yra teikiama šilumos energijos gamybai saviems (o ne verslo) poreikiams. Galima rinktis sistemas:

1.       Šilumos siurbliai oras-oras;
2.       Šilumos siurbliai oras-vanduo.

Pasirinktos sistemos tarnauja ne tik namų oro pašildymui, tačiau taip pat ir vandens (vandens pašildymui rinkitės oras-vanduo šilumos siurblius).
Suprantama, kad yra iškeltos tam tikros sąlygos, kurių reikia laikytis ir kurias reikia atitikti tokiu atveju, jeigu norite gauti paramą, kuri siekia iki 50 procentų visos investuotos sumos. Eurais suma negali būti didesnė nei 14 500 eurų. Kompensaciją gali gauti asmenys, kurie yra fiziniai, taip pat, nuosavybės pagrindu valdo vieno arba  dviejų butų gyvenamuosius namus (nepriskiriami sodo nameliai).

Žinoma, kompensacija – dar ne viskas, kadangi labai svarbu rasti įmonę, kurios parduodami siurbliai atitinka Jūsų poreikius. Taip pat daugelis įmonių sutinka padėti užpildyti paraiškas. Tokiu atveju laimi visi. Ypač pirkėjai, kurie dažniausiai neturi patirties šio tipo subsidijų prašymo procese.
Ieškodami siurblio pirmiausia nuspręskite, ar Jums reikalingas oras-oras ar oras-vanduo. Dėl tinkamiausio verta pasikonsultuoti su pardavėjais, kadangi kintant Jūsų poreikiams – kinta ir pasirinkimas. Taip pat naudinga apibrėžti galimą pinigų sumą, kadangi tai konkretina paieškas.

Šiuo metu rinkoje labai populiarūs SMART tipo siurbliai, kurie gali būti valdomi nuotoliniu būdu, kurie veikia automatiškai reaguodami į aplinkos pokyčius. Tokie yra brangesni, tačiau daugeliu atveju verta pirkti inovatyvesnes sistemas, kadangi jos labai tobulėja, tad ir kainos  krenta. O gyvenimo kokybė, suprantama, kad turi būti pati geriausia.