nugelezinimo filtraiJeigu pastebėjote, jog jūsų namuose ar darbo aplinkoje vanduo turi pakitusią spalvą, keistą skonį ir kvapą, tuomet tikriausiai jame yra per daug geležies. Toks vanduo ne tik kenkia jį geriančių žmonių sveikatai, bet ir įvairiems buitiems prietaisams, trumpina jų eksploatavimo laiką ir apskritai juos gadina. Be to, tokiame vandenyje išskalbti drabužiai labai greitai įgauna murziną spalvą, kurios vėliau beveik neįmanoma nuplauti. Jeigu visa tai egzistuoja jūsų namuose, nedelsdami susirūpinkite nugeležinimo filtrais.

Be abejonės, pagrindinė nugeležinimo filtrų paskirtis – geležies pašalinimas iš vandens. Tačiau šalia to jie atlieka dar ir kitas svarbias funkcijas. Viena tokių – vandens minkštinimas. Tam įgyvendinti filtruose taikomas cheminis procesas, vadinamas oksidacija. Tad neretai nugeležinimo filtrai vadinami tiesiog oksidaciniais filtrais. Nugeležinimo proceso metu išnaudojama geležies savybė oksiduotis. Taip susidariusios kietos geležies nuosėdos nutekinamos į kanalizaciją.

Geležingo vandens filtrai pagal savo paskirtį paprastai skirstomi į dvi stambias kategorijas:

  • Nugeležinimo vandens filtrai namui.

  • Nugeležinimo vandens filtrai pramonei.

Savaime suprantama, jog vandens nugeležinimo filtrai namams yra gerokai mažesni ir silpnesni nei komercinės paskirties patalpoms. Atsižvelgiant į tai, kokioms patalpoms naudosite mūsų minimus filtrus, jums tiekėjai pasiūlys automatinius nugeležinimo vandens filtrus, nugeležinimo filtrus be kanalizavimo, nugeležinimo kasetes ir kt. Mūsų rinkoje dažniausiai siūlomi ir klientų itin pageidaujami automatiniai vandens nugeležinimo filtrai. Jie paprastai turi savaiminio prasiplovimo funkciją, tad regeneruojasi automatiškai. Regenaracijai dažniausiai naudojama tik vanduo ir kalio permanganatas. Todėl tokie nugeležinimo filtrai laikomi gana draugiški gamtai, kadangi į aplinką neišskiria jokių kenksmingų medžiagų.

Automatinių vandens nugeležinimo filtrų komplektacija gali būti įvairi. Ji priklauso nuo suvartojamo vandens kiekio, vandens kokybės situacijos ir norimų funkcijų pasirinkimo. Todėl labai pravartu, prieš įsigyjant nugeležinimo filtrą, atlikti vandens tyrimus. Filtrai kainuoja išties nepigiai. Tuo tarpu, jums galbūt reikia visai nesudėtingos komplektacijos įrenginio. Tad kam mokėti už tai, kuo vėliau neteks naudotis?

Vandens nugeležinimo filtrai yra labai aktualūs verslo ir pramonės organizacijoms, kurių veikloje naudojama daug įrangos bei prietaisų. Kaip jau minėjome, vanduo, turinti per daug geležies, stipriai trumpina įvairiausių įrenginių gyvavimo laiką. Tad jeigu manote, jog numodami ranka į siūlomus nugeležinimo filtrus, sutaupysite, labai klystate. Greitai pareikalausiantys remonto ar apskritai keitimo naujais įrenginiais, jūsų versle naudojami prietaisai atsieis gerokai brangiau nei vieną kartą nupirkta vandens nugeležinimo sistema. Be to, atlikti vandens tyrimai gali parodyti, jog jums galbūt tereikia visai nesudėtingos komplektacijos nugeležinimo filtrų. Paminėsime porą vandens filtrų gamintojų vardų, kurie savo gaminių gamyboje puikiai suderina kainos ir kokybės santykį: Pentair filtrai ir nugeležinimo filtrai Clack. Lietuvoje tai labai paklausūs ir klientų lūkesčius pilnai išpildantys geležingo vandens filtrai.

Jau ne vienerius metus pardavimų ir montavimo srityje dirbantys specialistai pateikia tokius geležies valymo filtrų privalumus:

  • Mažesnė tiek buitinių, tiek pramoninių prietaisų gedimo rizika;

  • Patikimas ir saugus veikimas. Net jeigu suges vandens filtro programatorius, vanduo dar ilgą laiką bus filtruojamas;

  • Itin patogus filtrų valdymas. Juos galima valdyti ir nuotoliniu būdu;

  • Ekologiška automatinė regeneracija, nes naudojama tik vanduo ir kalio permanganatas;

  • Pašalinamos ir kitos žmogaus organizmui kenksmingos medžiagos: manganas, sulfidai, siera ir kt.