Laiptų apšvietimas yra svarbus ne tik interjero dizaino, bet ir saugumo klausimas. Būtina pasirūpinti, kad ir tamsiuoju paros metu visi šeimos nariai galėtų saugiai jais naudotis. Todėl, prieš projektuodami šios namų erdvės apšvietimą, pasitarkite su specialistais, kurių stiprioji specializacijos pusė – laiptų apšvietimas. Schema, kruopščiai sudaryta profesionalų, leis džiaugtis saugiais ir dailiais laiptais.

Tinkamo sprendimo priėmimas pirmiausia priklauso nuo to, ar jums reikalinga didelės laiptinės apšvietimas ir, sakykim, dviejų aukštų buto laiptų apšvietimas. Tokios internetinės paieškos kaip, tarkim, laiptų apšvietimas Senukai ar LED panelės Klaipėda pasiūlys begalę pasirinkimų. Tai gali būti klasikiniai lubiniai šviestuvai, modernūs lubiniai šviestuvai, sieniniai šviestuvai, bėginiai šviestuvai, LED vidaus šviestuvai ir kt. Be abejonės, šiandien pats populiariausias, net kai reikalingas laiptų apšvietimas, yra ledinis apšvietimas.

Jeigu prie laiptų nenorite matyti šviestuvų, tuomet rinkitės paslėpto apšvietimo sprendimus. Tai po pakopų briaunomis montuojami šviestuvai. Tam paprastai naudojamos LED juostos. LED juostas galima karpyti, lenkti, tad labai nesunku pritaikyti bet kokio dydžio, formos ir dizaino laiptų. Be abejonės, didžiausias LED technologijų privalumas – ekonomiškus. Galėsite džiaugtis mažomis elektros energijos sąnaudomis. Beje, šis būdas yra labai lankstus pritaikyti įvairiausias apšvietimo valdymo nuotolinio būdo galimybes.

Laiptus galima apšviesti ir sieniniais šviestuvais. Jie yra montuojami sienoje, paprastai ties kas antra ar trečia pakopa. Toks apšvietimas laiptus itin švelniai užlieja kryptine šviesa ir neerzina akių. Kai kurie sieniniai šviestuvai puikiai apšviečia ir sieną virš laiptų. Tai gali tapti puikiu ir gana išskirtinu interjero puošybos sprendimu. Be to, vėlgi, ekonomiška. Šiestuvai įrengti vienoje vietoje, apšviečia gana skirtingose vietose esančias dvi erdves.

Norėdami tinkamai išsirinkti laiptų apšvietimą, turite sau atsakyti į keletą esminių klausimų:

  • Norite matomų ar paslėptų šviestuvų? Jeigu matomų – sieniniai šviestuvai tiks puikiausiai. Beje, jie gali šviesti tiek į viršų, tiek į apačią. Susidomėkite tuo, jei planuojate apšviesti visą laiptinę.

  • Kokio dydžio ir formos jūsų laiptai? Nestandartiniams laiptams, be abejonės, geriausiai tiks LED juostos. Jų lankstumas nepalieka jokių neišsprendžiamų sprendimų.

  • Norite sukurti modernų ir išskirtinį laiptų dizainą? Derinkite skirtingus sprendimus. Šiek tiek eklektiškas apšvietimų variantų derinimas išties neliks nepastebėtas jūsų namų, restorano, kavinės ar net klasikinio biuro lankytojų. Tiesiog nebijokite būti originalūs, o tam, kad nesukurtumėte kičo, visuomet konsultuokitės su profesionaliais dizaineriais.

Dar vienas svarbus klausimas, susijęs su laiptų apšvietimu – jo valdymas. Paprasčiausias apšvietimo valdymas yra vienpolis jungiklis. Vieno klavišo paspaudimu galėsite įjungti ir išjungti įrengtą apšvietimo sistemą. Žinoma egzistuoja ir naujoviškesni sprendimai.

Vienas iš populiariausių automatinio apšvietimo valdymo sprendimų – laiptų apšvietimo relė. Šis prietaisas tinka idealiai, kai apšvietimas yra įjungiamas sutemus ir išjungiamas išaušus. Įvairūs valdymo reguliatoriai be vargo leidžia nustatyti, kokio lygio sutemimo ar išaušimo reikia, kad įrenginys sureaguotų. Galimas dar vienas pasirinkimas – laiptų apšvietimas nuo judesio. Laiptų apšvietimas įsijungs praėjus judesio daviklį. Vadinasi, jums nereiks tamsoj ieškoti ir paspausti jokio jungiklio.

Kiekvienas variantas turi savų pliusų ir minusų. Tiesiog jums reikia įvertinti savo ir šeimos poreikius, tuomet galėsite nuspręsti, kuris laiptų apšvietimo valdymo būdas pats parankiausias konkrečiu atveju.