Ne tik visame pasaulyje, tačiau ir pas mus vis daugiau kalbama bei skiriama dėmesio atsinaujinantiems energijos šaltiniams. Jų gali būti pačių įvairiausių, tačiau plačiausiai naudojamas ir mūsų klimatui tinkamiausias iš jų būtų saulės elektrinė. Todėl natūralu, kad vis daugiau žmonių pasvarsto apie tokį variantą savo namuose. Bet apsispręsti neretai nelengva, ypač anksčiau nesusidūrus su panašiu pirkiniu, kuris kartu yra ir gana nemaža investicija. Tokioje situacijoje į iškilusius klausimus geriausiai gali atsakyti jau patirties su tuo turėję žmonės. Tad belieka pasidomėti atsiliepimais, kurių dauguma yra tikrai teigiami. Juose žmonės dalinasi patirtimi apie įvairiausius niuansus ir skirtingus atvejus. Netgi kai yra naudojamos nutolusios saulės elektrinės. Todėl tikrai pavyks rasti jus dominančią temą.

Ar patikima naudota saulės elektrinė?

Toks klausimas gali kilti pamačius žmonių skelbimus. Kuriuose tikrai gali būti parašyta: parduodu saulės elektrinė ir atitinkami jos parametrai. Natūralu, kad nenaujo daikto kaina bus visuomet mažesnė ir neretai gali vilioti. Bet kartu yra ir su tuo susijusios rizikos. Net jeigu jis minimaliai naudotas ir tokios 10 kw saulės elektrinės kaina yra pakankamai konkurencinga. Žinoma, kiekvienas iš šių įrenginių turi savo veikimo resursą, kuris daugmaž yra numatomas iš anksto. Aišku, tarnavimo laikas gali būti ir ilgesnis, tačiau gali būti ir kažkiek trumpesnis. Todėl prieš geriausias nenaujo daikto patikimumo rodiklis šiuo atveju būtų tai, kiek jis naudotas. Jeigu tai pora metu, tuomet, tikėtina, toks pirkinys dar veiks gana ilgai. Tačiau dešimtmetis gali signalizuoti apie resursų pabaigą ir būtų gana rizikinga įsigyti tokį gaminį. Aišku, prisideda paslėptų pažeidimų rizika, kuriuos gali bandyti užmaskuoti nesąžiningi pardavėjai. Tačiau kartais to išsiaiškinti neįmanoma ir kiekvienoje situacijoje reikia apsispręsti remiantis savo logika.

Saulės elektrinės skaičiuoklė, kaip ji veikia?

Tai gana preliminarus būdas apskaičiuoti tai, kokio galingumo turėtų būti saulės elektrinė atsižvelgiant į jūsų poreikius. Aišku, ji nebūtinai turi kompensuoti visas elektros energijos sąnaudas. O kartais galimas netgi ir jos perteklius, tad prieš tai reikėtų įsivertinti, kokio varianto norėsite. Kadangi ignitis saulės elektrinės gali būti pačios įvairiausios. Be to, skaičiuoklė remiasi ne tik jūsų namų energijos poreikiu, tačiau ir kitais aspektais, pavyzdžiui, numatomas saulės šviesos kiekis. Kuris gali labai skirtis priklausomai nuo stogo formos bei jo kampo. Be to, toks įrenginys gali būti statomas ir ant žemės, jeigu turite tam laisvos vietos. Bet kurių atveju jums tereikia suvesti skaičius ir jau tuomet automatiškai pateikiami preliminarūs rezultatai. Jie gal ir nepadės priimti galutinio sprendimo, tačiau labai pravers susiorientuoti.

Optimalaus galingumo saulės elektrinė

Vieno optimalaus skaičiaus nėra, kadangi skiriasi kiekvieno būsto energijos poreikiai. Be to, šie įrenginiai kartais statomi ir su tikslu gaminti perteklinę energiją, kurią galima būtų parduoti. Aišku, tokios 100 kw saulės elektrinės kaina taip pat bus atitinkama. Todėl ir investicija nebus labai pigi. Tad daliai žmonių yra priimtinesnė mažiau galingos 30 kw saulės elektrinės kaina, kuri atitinkamai bus žemesnė. Bet galios pilnai pakaks asmeniniams poreikiams.

https://www.enefit.lt/privatiems/saules-elektrine