Mums tai gali būti pakankamai negirdėtas dalykas, tačiau užsienyje tokia paslauga gerai žinoma ir teikiama jau ne vienerius metus. Iš esmės tai būtų tas pats, kas pirkimas be pradinio įnašo arba išperkamoji nuoma. Ir dažniausiai tokia paslauga naudojamas perkant nekilnojamąjį turtą bei norint turėti nuosavą būstą. Aišku, turint pakankamai kapitalo, kurio užtenka banko pradiniam įnašui galima įsigyti butą ar namą ir su banko paskola. Tačiau gana dažnai nutinka taip, kad nepavyksta sukaupti didesnės sumos, o gyventi kažkur reikia. Ir tokia paslauga suteikia žmonėms galimybę nuomotis būstą, kurį vėliau jie galės įsigyti pasinaudoję bankų teikiamomis paskolomis. Kadangi dalis nuomos mokesčio keliaus ne nuomininkams, o bus kaupiama ir galės būtų panaudoti pradiniam įnašui sumokėti. Taigi, tai yra gana unikali galimybė net ir neturint didesnių santaupų įsikelti ir pradėti gyventi norimuose namuose, kurie po tam tikro laiko galės pereiti ir nuosavybės teise. Toks variantas itin vertinamas dėl savo ekonomiškumo, kadangi žmonės neišlaidauja nuomai, o ją mokėdami kaupia kapitalą ateičiai.

Butas išpirkimui – per kiek laiko galima jį įsigyti?

Kiekvienas atvejis gana skirtingas, kadangi labai skiriasi ir žmonių pajamos, ir gebėjimas valdyti asmeninius finansus. Taigi, kai kuriais atvejais naudojantis rent 2 buy paslauga pavyksta įsigyti būstą ir per metus laiko, o kartai prireikia netgi kelių metų. Taip pat būna, kad žmonės po tam tikro laiko persigalvoja dėl būsto pirkimo – toks variantas taip pat galimas. Tačiau jis nėra labai dažnas, kadangi dauguma siekia kuo greičiau sukaupti pradiniam kapitalui reikalingą sumą ir nusipirkti būstą, kuriame gyvena. O šis terminas dažniausiai nustatomas dar prieš pasirašant nuomos sutartį. Todėl iš anksto yra žinoma, po kiek laiko galima tikėtis galimybės privatizuoti nekilnojamą tartą. Aišku, jeigu kyla finansinių problemų ir po termino pabaigos to padaryti nepavyksta, gali būti suteikta galimybė pratęsti nuomos sutartį. Tačiau visus tokius atvejus ir sąlygas reikėtų išsiaiškinti iš anksto. Kadangi skirtingos šią paslaugą teikiančios įmonės gali vadovautis skirtingomis nuostatomis.

Rent to buy paslaugos rizikos

Kadangi daugeliui tai nėra gerai žinoma paslauga, todėl natūralu, jog norisi apsidrausti ir prieš tai išsiaiškinti visas galimas rizikas. Tačiau nerimauti nereikėtų, kadangi praktiškai viskas priklauso nuo kiekvieno asmeniškai. Todėl prieš pasirašant sutartį labiausiai reikėtų įvertinti asmeninę finansinę padėtį ir su pajamomis susijusias rizikas. Kadangi būtent dėl jų gali kilti kažkokių nesklandumų. Taip pat įvairios situacijos yra nurodomos sutartyje, todėl reikėtų ir jai skirti pakankamai nemažai dėmesio, net jeigu iš pradžių viskas atrodo pakankamai aišku. Nors pagrindiniai aspektai praktiškai visuomet bus tie patys. Jeigu tvarkingai mokėsite įmokas, po tam tikro laiko turėsite realią galimybę įsigyti būstą, kuriame gyvenate. Tačiau galima to ir atsisakyti, jeigu dėl kažkokių priežasčių persigalvotumėte. Taigi, įsipareigojimo pirkti nekilnojamą turtą šiuo atveju tikrai nėra. Taip pat net esant sudėtingesnei finansinei situacijai gali būti sudarytos galimybės pratęsti sutartį ir taip neprarasti savo teisių į gyvenamą vietą.