Tai pakankamai nauja technologija, tačiau rinkoje jau spėjusi įsitvirtinti ir įgyti nemažą populiarumą. Debesų technologijos privalumai leidžia pasiekti duomenis bei turimą informaciją iš bet kurios vietos ir bet kokio įrenginio. Tas ypač patogu darbuojantis. Be to, šis veikimo principas gali padėti neprarasti duomenų kartu su įrenginiu, jeigu kažkas jam nutiktų. Bendrai galima pasakyti, kad debesų kompiuterija arba cloud computing yra virtualus serveris, kuriame saugomi duomenys ir juos pasiekti galima praktiškai iš bet kur. Aišku, turint atitinkamą prieigą, todėl kartu tai yra ir pakankamai patikimas būdas.

Kaip debesų kompiuterija padeda išsaugoti duomenis?

Tai vienas iš populiariausių duomenų saugojimo būdų šiais laikais. Ypač turint didesnį jų kiekį, kurio savo įrenginyje sutalpinti jau nepavyksta. Tačiau labai dažnai debesų kompiuterija tarnauja ir kaip atsarginės kopijos laikymo vieta. Tuomet duomenys išsaugomi tiek įrenginyje, tiek ir virtualioje jo saugykloje. Yra programos tą darančios automatiškai, tačiau galima ir patiems nuspręsti, ką saugoti tokiu būdu, o ko ne. Ir nors dažnam gali pasirodyti, jog tai visai bereikalinga funkcija, kuri neduoda realios naudos. Tačiau tokia nuomonė išlieka tik iki to momento, kol kažkas nutinka turimam įrenginiui. O tuomet jau su visa jame esančia informacija gali tekti ir atsisveikinti. Ir nesvarbu ar tai nenumatytas gedimas, ar fizinis pažeidimas. Tokiais atvejais labai praverčia debesija, kuri neleidžia prarasti jokios informacijos.

Kokia yra debesų kompiuterijos nauda?

Naudų gali būti labai įvairių, viskas priklauso iš kokios perspektyvos pažvelgsite į šią technologiją. Geriausiai ir tiksliausiai viską atspindėtų debesų kompiuterija referatas ar kita pakankamai rimta apžvalga. Nors pati technologija ir jos bendras principas nėra labai sudėtingas. Tačiau informacinių technologijų srityje tai pakankamai unikalus variantas, kuris gana greitai pasiekė ir eilinius vartotojus. Todėl dabar yra naudojamas itin plačiai. O tai parodo, kad nauda, kurią suteikia debesų kompiuterija yra labai didelė. Pirmiausia, tai patogumo aspektas, kadangi galima lengvai dirbti su savo duomenimis nepriklausomai nuo darbo vietos bei konkretaus įrenginio. Taip pat tai suteikia galimybę vienu metu dirbti net keliems žmonėms prie tų pačių duomenų. Kas kitais būdais būtų neįmanoma. Be to, nereikia rūpintis papildomomis saugyklomis dideliam informacijos kiekiui, kurios turėtų būti kažkur fiziškai įrengtos ir prižiūrimos. Ir tuo pačiu yra garantuojamas visos informacijos saugumas, kuri nebus prarasta sugedus įrenginiui.

Kaip naudotis debesimis?

Ir nors gali atrodyti, kad tai labai sudėtinga bei reikalauja specialių žinių. Tačiau šiomis dienomis debesų kompiuterija tiek ištobulinta, kad pradėti naudotis galima vos kelių mygtukų paspaudimu kompiuteryje arba išmaniajame įrenginyje. O kartais tokia paslauga būna jau automatiškai nustatyta, todėl nereikia atlikti jokių papildomų žingsnių. Nebent norėtumėte iš kažkur kitur prieiti prie savo duomenų. Tačiau jų kopija visuomet bus kuriama automatiškai. Kitu atveju reikėtų pasirinkti programą, kurios pagalba norėsite saugoti duomenis, kadangi jų yra ne viena. Aišku, viena iš populiariausių būtų Google diskas, kuris suteikia galimybę iškart saugoti siunčiamą bei gaunamą informaciją naudojantis kitomis savo programomis.

https://blogas.balt.net/tag/debesu-kompiuterija/