Renkantis tiek regėjimą koreguojančius akinius, tiek akinius nuo saulės, visuomet derėtų pasikonsultuoti su specialistais. Na, jeigu neturite rėgėjimo problemų, tačiau trokštate stilingų bei akis apsaugančių saulės akinių, tuomet jums užteks optikos salono darbuotojo konsultacijos. Bet kokiu atveju, vienu svarbiausiu klausimu tampa, kai norima įsigyti naujus akinius – akinių rėmeliai.

Pastaruoju metu itin paklausūs yra daugiafunkciniai akiniai. Su jais galima išspręsti ne vieną problemą: koreguoti trumparegystę, senatvinę toliaregystę ir tuo pačiu metu matyti tarpiniu atstumu, sakykim, dirbant prie rašomojo stalo. Su daugiafunkciniais akiniais išvengiama nuolatinio akinių kaitaliojimo. Todėl visai nenuostabu, jog internetinėje paieškoje yra itin populiari užklausa daugiafunkciniai akiniai kaina. Įsigyti už vieną kainą akinius, kurie pagelbėja įvairiausiose su regėjimo problemomis susijusiose situacijose – išties šauni išeitis. Beje, nepamirškite pasiteirauti apie galimybę nemokami akinių rėmeliai. Dažnai užsakant ne vienerius akinius, ar tiesiog tuo metu galiojant kokioms nors nuolaidoms, nemokami akinių rėmeliai būna tarsi dovana pirkėjams už jų lojalumą.

Nustačius, kokie akinių lęšiai tinkamiausi, laukia antras žingsnis – akinių rėmelių parinkimas. Būtina žinoti, jog akinių rėmeliai, ypač ta dalis, kuri dedama ant nosies, būtų minkšta ir lanksti. Kojelės, tuo tarpu, neturėtų būti nei per trumpos, nei per ilgos ir pageidautina, jog nebūtų per daug arti viena kitos. Be to, akinių rėmeliai turi puikiai derėti prie veido bruožų ir atitikti jūsų bendrą įvaizdį.

Kalbant apie akinių rėmelių dizainą, be abejonės, skirsis moteriškų, vaikiškų ar vyriškų akinių rėmeliai. Daug kas priklauso ir nuo jų dėvėjimo aplinkybių. Be abejonės, vienokie akinių rėmeliai tiks griežtoje biuro aplinkoj ir visai kitokie vaikščiojant gamtoje ar pramogaujant miesto šventėje. Todėl visuomet patartina įsigyti bent jau dvi akinių poras. Kaip minėjome, daugelis optikos salonų savo nuolatiniams klientams taiko įvairiausias nuolaidas. Tad labai tikėtina, jog pirkdami dvejus akinius, gausite didelę nuolaidą arba visiškai nemokamai akinių rėmelius.

Akinių rėmeliai gali būti labai įvairių formų: kvadratiniai, stačiakampiai, ovalūs ar apvalūs akinių rėmeliai. Apvalaus veido žmonėms patariama vengti aptakių formų rėmelių, geriau rinktis kampuotus ir išilgintus. Kvadratinį veidą efektyviai sušvelnins ovalūs arba apvalūs akinių rėmeliai. Tuo tarpu trikampio veido savininkams tinkamiausi bus stačiakampiai ir ovalūs akinių rėmeliai. Ovalaus veido savininkus galima nudžiuginti, jog jiems tiks bet kokios formos akiniai. Galioja tik viena, visiems bendra taisyklė – akiniai neturėtų būti platesni už plačiausią veido dalį.

Kokios medžiagos akinių rėmelius pasirinkti? Atraskite pačiais įvairiausias medžiagas: plastikinius, metalinius, acetatinius ar medinius akinių rėmelius. Derėtų atsižvelgti į tai ar nesate alergiški kokiai nors medžiagai. Tuomet iš jos pagaminti akinių rėmeliai tikrai jums netiks. Patys populiariausi ir niekada nesenstantys yra klasikiniai mediniai akinių rėmeliai.

Optikos salonų specialistai pasakoja, jog dažnam pirkėjui vienas svarbiausių pasirinkimo kriterijų – konkretus prekės ženklas. Rinktis tikrai yra iš ko: Lacosste akinių rėmeliai, Moschino akinių rėmeliai, Jaguar akinių rėmeliai, Furla akinių rėmeliai, Givenchy akinių rėmeliai, Escada akinių rėmeliai, Polaroid akinių rėmeliai ir daugelis kitų. Galbūt turite savo pamėgtą akinių ir jų aksesuarų gamintoją? Tuomet galite įsigyti jų gaminį ir šalia to mūsų parekomenduoto vardo akinius. Kas žino, gal atrasite savo naują akinių prekės ženklo favoritą.