Dar tik pradedantiems pirmąjį savo verslą įmonės steigimas gali pasirodyti gana sudėtingas procesas. Ir būtent dėl šios priežasties dalis verslininkų delsia imtis oficialios veiklos. Tačiau toks įspūdis yra gana klaidingas, kadangi praktiškai viskas paprasčiau, negu gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Aišku, tam tikrų formalumų išvengti nepavyks, nebent naudotumėtės tam tikros bendrovės paslaugomis, kuri specializuojasi šioje srityje. Tikėtina tai kainuos kažkiek papildomai, bet gerokai lengviau, kai kažką daro tos srities profesionalas. O jeigu visgi pasiryšite visus procesus daryti patys, pirmiausia reikėtų pradėti nuo konkretaus įmonės tipo pasirinkimo. Kadangi nuo to skiriasi ir pačios įmonės steigimas. Tuomet vienas iš pagrindinių žingsnių yra įmonės įregistravimas. Tačiau dabar daug ką galima sutvarkyti nuotoliniu būdu, tereikia turėti elektroninį parašą ir prieigą prie interneto.

O jeigu reikia papildomos informacijos, ji gana aiškiai pateikiama internete Registrų centras įmonės steigimas skiltyje, kur galima ne tik užregistruoti norimą veiklą. Ten taip pat galite rasti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei kitą svarbią informaciją. Kuri tiesiogiai susijusi su bet kurio tipo bendrovės steigimu. Taip pat tame puslapyje galima rasti kontaktus bei informaciją apie padalinius skirtinguose miestuose.

Kokia yra įmonės steigimas kaina?

Šį aspektą labiausiai lemia įmonės tipas, kuri bus steigiama. Kadangi dauguma atvejų investuoti reikia tik tiek, kiek kainuoja įregistravimas ir dokumentų tvarkymas, kas tikrai nėra didelė suma. Tačiau turėtų būti išskiriamas UAB įmonės steigimas, kadangi tuomet išlaidų vien formalumams nepakaks. Kadangi šio tipo įmonė privalo turėti pradinį kapitalą, kuris turi būti mažiausiai 2500 Eurų. Aišku, indėlį privalo įnešti visi akcininkai, bet dažniausiai tai būna vienas steigėjas, kuris ir turi padengti visą sumą. Dar daugiau reikėtų investuoti kuomet reikalingas akcinės bendrovės steigimas, tačiau šis tipas turi dar ir kitų savo niuansų, todėl nėra toks dažnas.

Įmonių steigimas ir rinkos tendencijos

Dažniausiai didėjantis verslų skaičius rodo augančią ekonomiką ir tai, jog valstybė eina tinkama kryptimi, pritraukia daugiau kapitalo. UAB steigimas 2019 metais buvo tikrai gausus, tačiau nenustebimo, kadangi tokia tendencija jau matėsi kurį laiką. Todėl ir prognozuoti didėjimą nebuvo labai sudėtinga. Kiek nauja tendencija, kuri įsivyravo per pastaruosius metus buvo MB steigimas. Tai rodo, kad rinkoje atsiranda daugybė naujų ir jaunų verslų, kurie neturėdami nei didelio kapitalo, nei didesnės patirties bando sėkmingai konkuruoti. Neretu atveju tai daro pasiūlydami originalius sprendimus, produktus ar paslaugas. Dar šio tipo įmonės steigimas yra toks populiarus ir dėl gana paprastos buhalterinės apskaitos ir kitų formalumų. Kurie įprastai jaunam verslui gali kelti nemažai neaiškumų ir keblumų. Lyginant su ankstesniais laikotarpiais kažkiek sumažėjas yra individualios įmonės steigimas. Tačiau tą galima nesunkiai paaiškinti su rinkoje esančiais kitais įmonių tipais, kurie turi savų pranašumų ir yra labiau mėgstami verslininkų. Tai ypač aktualu naują ir gana rizikingą veiklą pradedantiems žmonėms, kadangi turėdami individualią įmonę nesėkmės atveju jie rizikuotų ir savo asmeniniu kapitalu. Ko visais kitais atvejais galima išvengti.