Šis klausimas gali kilti praktiškai kiekvienam, kurį domina sporto salių dangos, ir planuoja apie tokios erdvės įrengimą. Kai kurios įmonės pateikia savo produktų kvadrato kainą. Tuomet preliminarią sumą galima pasiskaičiuoti ir patiems. Tačiau tokiu atveju svarbu nepamiršti, kad sportinės dangos plotas nebūtinai atitiks aikštelės ar patalpos plotą. Taip yra todėl, kad gali tekti pakoreguoti dedamą dangą, jeigu ji yra iš kažkokių vienetų, o ne išliejamas variantas. Pastarasis naudojamas pakankamai retai, ypač salėse. Todėl nemaža dalis įmonių pateikia savo sąmatą atsižvelgiant į jūsų planuojamos patalpos dydį. Šis skaičius būna itin tikslus, kadangi atsižvelgiama į visas galimas korekcijas. Be to, prie kainos gali prisidėti ir kažkokios papildomos medžiagos ar komponentai, kurie reikalingi sporto salių dangos montavimui. Be to, viskas remiasi į tai, kokį produktą pasirinksite. Todėl lauko krepšinio aikštelės danga kaina gali nemažai skirtis nuo dangos, kuri klojama patalpoje. Tačiau skiriasi ir jų savybės, kurios būna pritaikytos konkrečioms sąlygoms. Tad sbr danga kaina nebus tokia pati kaip viduje klojamo medinio parketo.

Kokia yra geriausia guminė danga aikštelėms?

Vieno varianto, kuris atsakyti užduodantiems tokį klausimą nėra, kadangi viskas labiausiai priklauso nuo to, kad bus veikiama tose aikštelėse. Stadiono danga, kur žmonės bėgios bus vienokia, o visai kitokia būtų futbolo arba krepšinio aikštės danga. Jeigu tai aikštelė prie treniruoklių ar vieta, kur žaidžia vaikai, tuomet geras variantas būtų guminė danga. Tačiau net ir jų būna skirtingų, priklauso savybių arba medžiagų. Dar nemažai pasirinkimą gali nulemti ir žemės ypatumas bei jos paruošimas. Jeigu nėra specifiškai kažko paruošta, tuomet gana geras pasirinkimas būtų korinė guminė danga. Kuri dar ir priežiūros nereikalauja daug. Be to, tokia danga gali tapti praktiškai nepastebima, jeigu ant jos leisite užaugti arba netgi specialiai užsėsite žolę. Tačiau tuo pačiu metu ji atliks savo funkciją ir galėsite būti ant lygaus bei tvirto pagrindo. Kartais lauko sporto salių dangos dedamos ant jau specialiai paruošto pagrindo, pavyzdžiui, betono. Tuomet produktas pasirenkamas kitoks, dažnai minkštesnis, kadangi kietas pagrindas jau ir taip yra.

Kuo ypatingos sporto salių dangos?

Paprastai galima sakyti, jog jos pritaikytos sportuojantiems. Juk tikrai nelabai patogu būtų žaisti futbolą ant asfalto dangos arba bėgioti sprintą šlapia žole, kur bet kada galima paslysti ir gauti traumą. Todėl tiek architektai, tiek dangų gamintojai bei pardavėjai stengiasi pasiūlyti produktą, kuris geriausiai atitiktų toje vietoje užsiimančiųjų konkrečia sporto šaka poreikius. Pagrindinė daugumos dangų savybių yra geras sukibimas, kas užtikrina, kad sportininkai netikėtai nepaslystų. Aišku, prie to prisideda ir tinkama avalynė, kuri kartu su specialia danga sukuria idealų derinį. Kita svarbi savybė yra patikimumas, kadangi ant bet kurios iš tokių dangų nuolat vyksta intensyvus veiksmas. Tad produktas jį turi atlaikyti ne vienerius metus. Daugumoje salių, išskyrus krepšinio, naudojamos daugiau ar mažiau minkštos dangos. Tai svarbu, kad judant sportininkams būtų sukuriama amortizacija ir taip tausojama jų sveikata, kadangi bėgioti kietu paviršiumi nėra rekomenduojama.