Tikriausiai esate susidūrę su problema, kada darbdavys elgiasi nekorektiškai. Prastos darbo sąlygos, vėluojantis atlyginimas. Tai tik dalis problemų su kuriomis susiduria nemaža dalis darbuotojų. Pagrindinė užduotis sprendžiant šias problemas, tai žinoti LR galiojančius įstatymus. Mažesnių įmonių darbuotojai pagalbos gali sulaukti profesinėse sąjungose. Didelėse įmonėse veikia vietinės profesinės sąjungos, kur galima pateikti problemas ir gauti galimus sprendimo būdus. Kęstutis Juknis yra profesinės sąjungos “Sandrauga” pirmininkas. Jį geriau pažįstate iš atliktų darbų. Nemažai Lietuvoje žinomų kompanijų darbuotojai yra gavę tinkamą pagalbą ir taip išsprendė savo problemas. Ką daryti jeigu darbdavys nemoka algos? Viskas priklauso nuo darbo santykių. Jeigu dirbate oficialiai, tai atgauti savo uždirbtus pinigus padės įvairios valstybinės institucijos. Didelė problema, jeigu didžiąją dalį algos gaunate nelegaliai. Tokiu atveju išspręsti susidariusią problemą bus nelengva. Kaip jau supratote, norint, kad darbo sąlygos būtų geros. Laiku gautumėte darbo užmokestį, reikia dirbti oficialiai ir laiku kreiptis pagalbos. Savo praktikoje ne vienas specialistas yra susidūręs su situacija, kad darbuotojai tyli daugiau nei pusę metų ir kantriai laukia, kada darbdavys teiksis sumokėti algas. Specialistai pataria nelaukti ir laiku kreiptis pagalbos.

 

Veiksmai, kurie padės uždirbti daugiau

Svarbu ne tik laiku gauti atlyginimą, svarbu kokio dydžio atlyginimą gaunate. Jeigu esate savo srities specialistai, tai gerai suprantate, kad reikia būti top vienas padėtyje, kad darbdavys mokėtų jūsų norimą atlyginimą. Ką daryti, jeigu dar nesate specialistas? Pirmiausia pradėkite nuo to, kad išsiaiškinkite kokius darbus atliekate geriausiai, kokioje srityje turite gabumų. Kada jau žinosite savo profesiją ir darbą, kurį reikia atlikti galima keliauti prie sekančio etapo. Norite daugiau uždirbti? Tapkite numeris vienas savo srityje. Jeigu pasirinkote profesiją, tai pats laikas pradėti papildomai mokytis. Turite gerai suprasti ko reikia, kad kiti specialistai jus laikytų profesionalu. Specialistai rekomenduoja neskubėti ir tik gerai supratus savo profesiją tobulintis ir mokytis siekiant tapti geriausiu specialistu.

 

Prieš pradėdami dirbti, visuomet pasidomėkite įmone, vadovu. Naudinga gauti pažįstamų žmonių atsiliepimus apie kompaniją. Rinkoje yra daug įmonių, kuriuose galite rasti savo darbo vietą, bet pagrindas, kad ne tik alga būtų gera, taip pat svarbi ir darbo aplinka, darbo grafikas. Vienas geriausių būdų gauti geras darbo sąlygas, tai įrodyti naujam darbdaviui, kad jūs esate tikrai savo srities specialistas, išmanote savo darbą.