Įmonės steigimas yra rimtas ir atsakingas žingsnis, kuriam reikia tinkamai pasiruošti. Šiandien įmonę įsteigti – paprasta, todėl jų nuolat sukuriama labai daug, tačiau tik nedaugelis išsilaiko keletą metų ar ilgiau, tik nedaugelis dirba sėkmingai. Nesvarbu, steigiate įmonę Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitoje Lietuvos vietoje, turite žinoti pagrindines bendrąsias įmonės steigimo taisykles.

Pirmiausia, turite žinoti, kokią juridinę įmonės formą pasirinkti. Šiandien dažniausiai steigiamos UAB (uždarosios akcinės bendrovės), MB (mažosios bendrijos) ir VšĮ (viešosios įstaigos). Turite žinoti, kuo jos skiriasi, kokios galimybės bei reikalavimai jas įteisinti ir kokie yra jų privalumai bei trūkumai. Kiti svarbūs aspektai – įmonės pavadinimas ir registracijos adresas. Tai atrodo du aiškūs ir nediskutuotini dalykai, tačiau dažnai jie būtent ir tampa kliuviniais sėkmingai įregistruoti įmonę. Jiems keliami tam tikri reikalavimai, su kuriais reikia susipažinti prieš įmonės steigimą.

Šiandien įmonę registruoti galima ne tik pas notarą, bet ir internetu. Internetu įmonę įsteigti galite greičiau ir pigiau, tačiau čia irgi yra apribojimų ir ne visais atvejais įmonė gali būti registruojama internetu. Pas notarą tvirtinti kainuoja brangiau, be to tai užtrunka ilgiau, bet tai pavyksta visada, jei visi kiti reikalavimai yra atlikti tinkamai. Visas įmonės steigimo procesas be trikdžių ir papildomų laukimų pas specialistus užtrunka nuo 5 iki 10 darbo dienų. Tačiau tiksliai pasakyti iš anksto laiką yra, praktiškai, neįmanoma, nes kiekvienas atvejis yra unikalus.

Taigi, kaip matote, kiekvienas įmonės steigimo reikalavimas turi savų niuansų, o visus juos žinoti pradedančiajam verslininkui dažniausiai yra neįmanoma. Geriau puikiai išmanykite savo veiklą, o visus įmonės steigimo klausimus ir procesus patikėkite specialistams. Šiandien pagalbą gauti labai paprasta: paslauga kainuoja nedaug, o Jūs taupote brangų laiką ir sumažinate klaidų tikimybę.