Serviso įranga yra labai įvairi ir kiekvienam iš jų atlieka skirtingas funkcijas, kurios užtikrina, kad darbas bus atliktas greitai, kokybiškai ir tuo pačiu saugiai. Juk servisuose nesilaikant darbo saugos gali nutikti nelaimės, tad be geros įrangos, sistemos – nei iš vietos.

Prie saugumo ir tuo pačiu greito darbų atlikimo labai daug prisideda automobilio keltuvas, kuris ne tik padeda diagnozuoti transporto priemonės problemas, tačiau taip pat ir jas sutvarkyti. Kadangi tokio tipo įrangos kainos vis labiau krenta – keltuvai perkami ne tik servisams, tačiau ir asmeniniams poreikiams. Tokiu atveju galimas patogus mašinos tvarkymas namuose. „Savoms reikmėms keltuvai pradėjo populiarėti tada, kai krito jų kaina“,- pasakoja prekybininkas.

Patys auto keltuvai neatlieka jokios konkrečios transporto priemonės tvarkymo funkcijos, tačiau be jų net ir pačių paprasčiausių problemų sprendimas reikalautų kur kas daugiau laiko bei pastangų. „Anksčiau keltuvus atstojo domkratai, kurie reikalavo daug fizinių jėgų, tad mechanikai kur kas greičiau pavargdavo, o tai dažniausiai „išaugindavo“ ir paslaugų kainas“,- pasakoja serviso inžinierius.

Nors gali atrodyti, kad keltuvo funkcija yra tik pakelti transporto priemonę, tačiau funkcionalumas ir galimybės – kur kas platesnės, juk be pakėlimo ne tik nepavyks sutvarkyti gedimo, tačiau dažnai net ir rasti problemos.

Vis dažniau diskutuojama apie tai, ar kaina lemia keltuvų kokybę, ar galima pigiai naudotis gera įranga. Sunku atsakyti, kadangi brangiau ne visada geriau, tačiau yra minimali riba – kiek gali kainuoti keltuvas. Jeigu rinkoje radote labai pigų modelį, tikėtina, kad jo kokybė bus bloga. Tokiu atveju jis ne tik kur kas trumpiau Jums tarnaus, tačiau taip pat ir kelia pavojų servise, kadangi gali sulūžti.

Norėdami išvengti nekokybiškos įrangos – pirkite tik patikimose prekybos vietose, kurie keltuvams duoda bent jau kelerių metų garantijas ir tuo pačiu gali pateikti dokumentus, kurie įrodo sistemos sertifikavimą.

Kadangi įrangos kainos vis labiau krenta – sistemos perkamos ne tik verslo, tačiau ir fizinių asmenų poreikiams patenkinti. Tuomet ratų keitimas, kėbulo tvarkymas, tepalų keitimas tampa labai paprastas ir greitas. Daugelis žmonių džiaugiasi, kad vienkartinė investicija jiems atsipirko per kelerius metus, tačiau tarnavo – keliasdešimt metų.