Vandens gręžiniai gali būti dviejų tipų: paprasti arba giluminiai. Paprastų gylis neviršija 35 m, o giluminiai siekia 100 m ir daugiau. Kokio gręžinio reikia, iš anksto nustatyti, praktiškai, neįmanoma, nes neaišku, kokiame gylyje yra gruntinis vanduo. Kai jis yra arti paviršiaus, užtenka paprasto vandens gręžinio, o kai toli, reikia giluminio vandens gręžinio. Turi būti pragręžiamas vandens nepraleidžiantis molingų uolienų sluoksnis, kol aptinkamas gruntinis vanduo, kuris veikiamas slėgio, vamzdžiais kyla į viršų.

Daugeliui vienu iš svarbiausių faktorių sprendžiant, kokį vandens tiekimo būdą rinktis, yra kaina. Taigi, nuo ko priklauso vandens gręžinio kaina?

Iš esmės, vandens gręžinio kaina priklauso nuo trijų parametrų. Pirmiausia, žinoma, nuo vandens gręžinio gylio. Kuo gilesnis gręžinys, tuo didesnė sąmata, nes gręžinio gręžimo kaina skaičiuojama nuo įrengtų gręžinio metrų. O gręžinio gylis priklauso nuo vietovės, kurioje yra gręžiamas gręžinys, Lietuvoje, pavyzdžiui, Nemuno deltoje užtenka 10–15 m gylio gręžinio iki kol yra pasiekiamas gruntinis vanduo, o kitose vietose, pavyzdžiui, ant kalno, prireikia ir 110–130 m gylio gręžinio. Tačiau nereikia išsigąsti, preliminarią kainą Jūs žinosite prieš atliekant darbus, nes patikimos įmonės turi sukaupusios duomenų bazę, kurioje yra pažymėtas įvairių vietovių preliminarus gręžinio gylio poreikis. Taip pat vandens gręžinio kaina priklauso nuo geologinės struktūros. Kaina kyla, jei gręžti reikia per kietas uolienas arba yra pavojus prasiveržti spūdiniam požeminiam vandeniui. Paskutinis faktorius, lemiantis vandens gręžinio kainą, yra pageidaujamo vandens našumas. Iš esmės, didesnį našumą lemia brangesnė įrangą, pavyzdžiui, siurblys ir hidroforas.

Taigi, vandens gręžinio kainą lemia trys pagrindiniai faktoriai, todėl juos žinodami turite įvertinti savo poreikius ir nuspręsti, kokią vandens tiekimo sistemą rinktis.