Domėdamiesi verslo naujienomis, patys valdydami verslus nuolat girdime tokias frazes kaip „verslo optimizavimas“, „procesų optimizavimas“ ir pan. Šiandien tokios frazės yra naudojamos labai dažnai, kartais jų nevengiama bet kokiame su verslu susijusiame kontekste. Tačiau, iš esmės, procesų ar verslo optimizavimas nėra tik skambi frazė. Tai svarbus įmonės veiklos efektyvumo didinimo ir konkurencingumo rinkoje išlaikymo projektas.

Verslą ir procesus optimizuoti anksčiau ar vėliau prireikia visoms įmonėms. Tada ir prasideda įdomumas: vienos įmonės greitai ieško pagalbos, kreipiasi į specialistus, verslo konsultantus ir sprendžia įmonės problemas, o kitos toliau plaukia pasroviui. Tada dingsta darbuotojų motyvacija, auga darbuotojų kaita ir įmonės efektyvumas stipriai krenta žemyn, taip įmonė praranda konkurencingumą rinkoje.

Kaip sužinoti, kad jau laikas optimizuoti įmonės veiklą? Pirmiausia, kai pamatote, kad darbai vėluoja, jų kokybė prastėja, atsiranda neigiamų klientų atsiliepimų arba mažėja klientų ratas, kai darbuotojai pradeda konfliktuoti, kai krenta jų motyvacija, o ant Jūsų stalo vis dažniau nugula prašymai išeiti iš darbo. Kai gamyba arba prekyba stoja, kai informacija vis dažniau yra netiksli, neatnaujinama reikiamu metu ir pan.

Pirmiausia, ką reikia padaryti, tai atlikti įmonės veiklos analizę. Efektyviausia ji bus tada, kai bus kalbama su įmonės darbuotojais, analizuojamos jų veiklos ir veiklų funkcionalumas. Tačiau pripažinkite, kad toje pačioje įmonėje dirbantis darbuotojas niekada negaus visos itin tikslios informacijos apie tai, kaip jie jaučiasi įmonės atmosferoje, kaip kad gauti gali iš šalies pasamdyti verslo konsultantai.

Taigi, nebijokite kreiptis pagalbos, jei pastebite, kad įmonei reikia reabilituotis. Kuo anksčiau tai padarysite, tuo mažesnius nuostolius patirsite. Verslą ir jo procesus optimizuoti būtina ir tai nėra tik skambi frazė.