Šiandien kelnės moterims yra įvardijamas kaip vienas patogiausių drabužių, kuris puikiai praverčia keliaujant, sportuojant ar dirbant fizinį darbą  Ir nors šiandienos kelnės moterims gali būti randamos kone kiekvienos dailiosios lyties atstovės spintoje, nereikia pamiršti, kad šio drabužio istorija ne tik labai turtinga, bet ir sudėtinga, tad tikrai yra faktų, kurie galėtų jus nustebinti. Su jais ir kviečiame susipažinti. 

Ne paslaptis, kad prieš daug metų tiek moterys, tiek vyrai nešiojo sijonus, kadangi tai buvo kur kas patogesnis variantas: sijonus puikiai tikdavo bet kokio sudėjimo žmogui; tiek priaugus svorio, tiek jo netekus, sijono siaurinti dažniausiai netekdavo, tad visi džiaugėsi galimybe taupyti medžiagas, kurių žemesnės klasės atstovams buvo sudėtinga gauti. Tačiau įvairiose pasaulio šalyse sparčiai pradėjus populiarėti jodinėjimui buvo sumąstyta, kad sijono tipo drabužiai vis tik nėra patogūs. Tad pirmiausia buvo sukurtos vyriškos pėdkelnės, skirtos jodinėti, o vėliau –  ir kelnės. Įvertinus šio drabužio teikiamą patogumą, kelnės buvo vis dažniau dėvimos ir kitais tikslais, ne tik jodinėjant, tad drabužis natūraliai įsiliejo į vyrišką garderobą. Vyriškų sijonų (ir suknelių – taip pat), palaipsniui buvo visiškai atsisakyta, o dar po kiek laiko šį drabužį pradėjo dėvėti ir dailiosios lyties atstovės. Bėgant laikui, moteriškos kelnės vis labiau ėmė skirtis nuo vyriškų: buvo laikomasi kitokių konstrukcijų, todėl moteriškos kelnės pabrėždavo moteriškos figūros ypatumus, buvo labiau puošnios, siuvamos iš įvairesnių audinių, daugiau naudojama dekoro elementų.

Pabaigai dar viena detalė: šiandien vis dar kai kurios šalyse dailios lyties atstovėms yra draudžiama dėvėti kelnes. Belieka tik tikėtis, kad situacija pasikeis ir merginos bei moterys galės mėgautis šio drabužio teikiamu komfortu.

O kol kas verta prisiminti, kad kelnės moterims mūsų šalyje sudaro ypač didelį pasirinkimą, todėl tikrai netrūksta priežasčių, kodėl kiekvieną sezoną turėtumėte papildyti esamą garderobą būtent šiuo drabužiu. Kita vertus, nereikia pamiršti, kad iš kai kurių rūšių audinių pasiūtos  kelnės moterims, reikalauja daug priežiūros bei reguliaraus lyginimo, sunku išvalyti dėmes. Tad, renkantis moteriškas kelnes, būtina atkreipti dėmesį į audinį.