Aromaterapija apibūdinama įvairiai. Vienas dažniau sutinkamų apibūdinimų – alternatyviosios medicinos kryptis. Gydymo priemonės šioje srityje – eteriniai aliejai ir kitos aromatinės medžiagos. Bene labiausiai aromaterapija siejama su streso mažinimu ir apskritai su nervų sistema; taip pat ji neretai įvardijama ir kaip priemonė depresijai mažinti. Kalbant apie nemigą irgi nestinga patarimų rinktis būtent aromaterapiją. Tačiau kur rasti reikiamų priemonių? Eteriniai aliejai ir kitos reikalingos priemonės – PasaulisDelne.lt.

Apibrėžimų jūra – taip galima pasakyti pasižvalgius po įvairiausius apibūdinimus. Aromaterapija kai kuriuose šaltiniuose įvardijama kaip holistinis gydymas (ką reiškia „holistinis“, skaitykite keliomis eilutėmis žemiau). Jei šia tema domėjotės, turbūt esate radę ir dar vieną, paprastesnį apibrėžimą: gydymas eteriniais aliejais. Arba eterinio aliejaus terapija. O trys dalykai, į kuriuos visa tai orientuota, yra kūnas, protas ir emocijos (jas dar galima pavadinti kitaip: psichologinis lygmuo).

O dabar žadėtinas žodžio „holistinis“ apibrėžimas. Tai tam tikros sistemos (pavyzdžiui, organizmo) svarba. Kitaip tariant, sistema suvokiama ne kaip atskirų dalių veikimas, o kaip visuma, kuri ir lemia skirtingų dalių veikimą.

Aromaterapijoje labai svarbūs eteriniai aliejai. Jų vartojimo būdai įvairūs (masažas, kompresai ir t. t.). Žinoma, vartojimas išorinis.

Eterinių aliejų asortimentą rasite apsilankę PasaulisDelne.lt. Čia jie aprašomi kaip koncentruoti augalų ekstraktai. Jų „šaltinis“ – augalų žiedynai, lapai, šakelės ir kt. Užsimenama ir apie tai, kas aptarta truputį anksčiau: poveikis holistinis. Teigiama, kad tinkamai pritaikius eteriniai aliejai itin veiksmingi ir įvairiapusiški, tinkami skirtingais atvejais.

Minėtina, kad nuo sudedamųjų dalių vienaip ar kitaip priklauso aliejaus funkcijos. Štai prie produkto, kurio pagrindinė sudėtinė dalis yra apelsinai, nurodomas palankus poveikis virškinimo sistemai. Tonizuojama skrandžio veikla, gerinamas apetitas, malšinami dėl streso ir nerimo atsiradę virškinimo sutrikimai. Ir tai vos vienas pavyzdys.

Įvairūs aromaterapijai skirti aliejai naudingi ir kaip toksinų šalinimo priemonė, ir kaip priemonė odai valyti.

Gana dažnai minimas ingredientas – levandos, pasižyminčios raminamosiomis savybėmis. Tad prakalbus apie poveikį, apie naudą, galima tęsti ir tęsti, mat tai veikiausiai neišsemiama tema. Ir turbūt sutiksite, kad ne šiaip kokia, o tikrai svarbi tema.

Taigi, aromaterapija – daug apibūdinimų ir įvairi nauda. Vieniems tai dar egzotika, o kiti jau spėję susipažinti, kas per dalykas ir kokios jo funkcijos. Kur galima įsigyti reikiamų priemonių – jau žinote. PasaulisDelne.lt asortimentas jums patiks!